Webáruházunkban sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk a weboldalhasználatra vonatkozó adataidat, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket te adtál meg számukra vagy az általad használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

A 2020-as Spiel des Jahres díjat a Gémklub kiadású Képérzék társasjáték nyerte!

2020. 07. 20. 00:00:00
A 2020-as Spiel des Jahres díjat a Gémklub kiadású Képérzék társasjáték nyerte!
Legnagyobb örömünkre idén is egy, a Gémklub által kiadott játék nyerte az Év Játéka (Spiel des Jahres) díjat családi kategóriában!

Képérzék – eredeti címén Pictures – két könnyed stratégiai játékkal szemben nyerte el a díjat, vagyis a 3 jelölt közül egyetlen partijátékként vitte el a pálmát (azaz a díjat).

Számunkra külön öröm, hogy ezzel az elismeréssel zsinórban a 6. díjat kapja egy olyan játék, amelyet mi, a Gémklub, a legjobb játékok keresése közben találtunk, és választottunk ki magyar kiadásra.

5 készlet – 5 szemszög

És hogy miről is szól a Képérzék? Öt fordulón keresztül kell változatos eszközökkel (színes fakockákkal, fa építőelemekkel, cipőfűzővel, kavicsokkal) minél több játékostársunkkal megértetni, melyik az a 16 kép közül, amelyet feladványként kaptunk. Első hallásra talán könnyűnek tűnik, de minden eszközkészlet másfajta kreativitást igényel – és mindenki csak akkor döbben erre rá, amikor az adott készletet a kezébe kapja, és elgondolkozik a hogyan-on…

Persze a feladatot a képkártyák is nehezítik, hiszen az „alkotásunk” nem mindig mutat egyértelműen egy kártyára. Tehát miután legjobb tudásunk szerint megcéloztuk a saját kártyánkat, elindulhat a morfondírozás: vajon a többiek műve melyik képet akarja szimbolizálni?!

Miért kiemelkedő játék a Képérzék, mi az egyedisége?

Vagyis más szóval: miért ez a játék kapta az Év Játéka díjat? Mert aki próbálta a játékot, az tapasztalhatta, mennyire komoly kreativitást és asszociációt igényel, hogy egyértelműen egy adott képre utaljunk az alkotásunkkal. A játék egyediségét, az extra játékélményt az alkotás folyamata adja, illetve a játékostársak arcán látott felismerés öröme, ahogy rájönnek, melyik képre utaltunk kreatív alkotásunkkal.

A másik ok: a Csak egy-hez hasonlóan ez is egy olyan partijáték, amellyel könnyen leültethetünk bárkit társasjátékozni, legyen szó gyakorlott játékosról, vagy olyan személyről, aki nem szokott társasozni.

Ki próbálta már ki ezt a társasjátékot?

És ami a legszebb az egészben: a játék a jövőhéten várható, vagyis bárki kipróbálhatja, aki kíváncsi, a német zsűri miért ezt választotta – vagy mert esetleg már meg is győzte őt a piros játékfigura, ami a játék dobozán virít!