Webáruházunkban sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk a weboldalhasználatra vonatkozó adataidat, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket te adtál meg számukra vagy az általad használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

Sid Meier's Civilization - A társasjáték a boltunkban

Sid Meier’s Civilization. A címre a stratégiai számítógépes játékok kedvelői bizonyosan felkapják fejüket, de talán nem is tudják, hogy a korokon átívelő civilizációfejlesztés játéka immár társasjáték formájában is játszható. Ráadásul a Sid Meier’s Civilization: A társasjáték már boltunkban is kapható – magyarul!

A Sid Meier’s Civilization című, immár 20 éves számítógépes játékklasszikus és folytatásai izgalmas elegyét nyújtják a városfejlesztős, felfedezős és háborús játékoknak. A játékosok egy-egy civilizáció fejlődését vezetik végig az ősidőktől a legmodernebb technikák feltalálásig. Eközben felfedezik a terepet, különféle katonai egységeket fejlesztenek, városokat alapítanak, kiépítenek és bővítenek. Ha pedig úgy hozza a szükség, megküzdenek a környező népekkel, persze csakis civilizációjuk fejlesztése érdekében.

Bár hasonló témájú, egyszerűbb társasjátékok azóta is szép számmal készültek – elég, ha csak a rendkívül népszerű Catan telepesei sorozatra gondolunk, amely jelenleg új kiadásban kapható a boltunkban, vagy a 7 csoda kártyajátékra, egy igazi, a játékhoz hű adaptáció eddig váratott magára. A Kevin Wilson (Arkham Horror, Odalent, Drakula dühe) tervezte adaptáció, az új Civilization társasjáték azonban rendkívüli hűséggel, a rajongók igényeinek megfelelően, a részletekre való odafigyeléssel, és nem utolsósorban gyönyörű kinézettel készült. 
A játékosok minden fordulóban először várost építhetnek, megváltoztathatják államformájukat és akár kereskedhetnek is. Ezt követően termelhetnek a környéken, újabb harci vagy felderítő egységeket hozhatnak létre, építhetnek a város köré olyan épületeket, amelyeket a technológiai fejlettségük már lehetővé tesz, illetve áldozhatnak a kultúra oltárán. Ezután a táblára helyezett jelölőikkel mozoghatnak a terepviszonyoknak megfelelően: környező lakosok és ellenséges falvak kizsákmányolásával erőforrásokra tehetnek szert, blokkolhatják ellenfeleik egy-egy területét vagy megtámadhatják az ellenséges egységeket. A csata különböző fejlettségű harci egységek egymás ellen kijátszásával zajlik, és a vesztes leveszi a tábláról figuráit vagy városát, a nyertes pedig hadizsákmányt szerez. Végül a játékosok a lehetőségeiknek megfelelően fejleszthetik technológiai tudásukat is, a korábbi technológiai fejlesztésekre építve érve el fejlettségük újabb és újabb szintjeit.
A játékosoknak ügyesen kell egyensúlyozniuk a civilizációmenedzsment különböző formái között, ugyanis négyféleképpen is elérhető a győzelem – kiemelkedő gazdasági vagy kulturális szint elérésével, a technológia csúcsra fejlesztésével (az űrrepülés feltalálásával) vagy valamelyik ellenfél fővárosának lerombolásával, vagyis nyers harci erővel. Készen kell tehát állnunk arra, hogy miközben a lehető legjobb ütemben fejlődünk egy vagy két téren, a seregeink se legyenek gyengék, mert fejlettségünk mit sem ér, ha nem tudjuk megvédeni a ránk törő katonai egységektől. 
Sid Meier’s Civilization: A társasjáték játékmenete rendkívül változatos, amiről a hatféle kezdő kultúra (római, kínai, orosz, német, amerikai, egyiptomi), a rengeteg elsajátítható technológia, felépíthető épület, a szinte végtelenül sokféleképpen összeállítható terep, a húzható kártyák sokasága gondoskodik. A társasjáték tartalommal telizsúfolt dobozban érkezik, mondhatni, van benne anyag bőven. A magyar kiadás ráadásul különlegesen sok befektetett munkáról árulkodik, hiszen nemcsak a 32 oldalas szabályfüzet, de többek között a 4×36+1 technológiai kártya, az 55 katonaiegység-kártya, 47 kulturális esemény kártya, 12 csodakártya, 16 kormányzat-kártya, 49 épületjelző, a számos tábla, a civilizációk (oroszok, egyiptomiak, rómaiak, németek, kínaiak, amerikaiak) tulajdonságait és a játékos lehetőségeit részletező lapok mind magyarítva lettek, igényes fordítással.
A játékidő az összetettségnek megfelelően nem rövid, így nem feltétlenül a félórás játékok kedvelőinek ajánljuk. A szintén nem túl rövid számítógépes játék kedvelői azonban biztos nem csalódnak benne, ahogy azok sem, akik magukkal ragadó játékmenetre, izgalmas témára, rengeteg kombinálgatásra vágynak és attól sem rettennek el, hogy a játékosok kárt tudnak tenni egymás kultúráiban. A Sid Meier’s Civilization: A társasjáték gyakorlott játékosokkal is egész estét kitöltő szórakozás, de az elmúlt évek egyik legnépszerűbb komoly játéka mindenképp megéri a ráfordított időt.