Webáruházunkban sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk a weboldalhasználatra vonatkozó adataidat, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket te adtál meg számukra vagy az általad használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

Társasjáték otthon, a lakótársaddal - Bezárva nyílik meg a világ

Társasjáték otthon, a lakótársaddal - Bezárva nyílik meg a világ
A társasjátékozás remek kikapcsolódás a hét bármelyik napján, de talán még inkább az, mikor ilyen időket élünk, mint manapság. A társasjátékos klubok és bárok látogatása helyett most az otthon ülés maradt nekünk és a velünk együtt élőknek. Azonban legyen családtag, rokon, barát vagy lakótárs, elég hamar rá lehet jönni, hogy a közös játék egy tökéletes módja az otthoni szórakozásnak.

 

Pörögjünk rá a játékokra


Legegyszerűbb választás, ha csak a házimunkából, a hírekből vagy a home office-ból akartok kiszabadulni, ha elővesztek egy gyorsasági játékot. Ezeknek a játékideje 5-től 20 percig terjed, szabályaik pedig rendkívül egyszerűek. Például egy Dobble, aminek a szabályai pontosan annyiból állnak, hogy a középen lévő kártyán és a nálad lévő kártyán minél gyorsabban találd meg az egyező mintát, remek opció.  Vagy, ha már kijátszottátok, de érdekelnek a tematikusabb társasjátékok is, a Dobble Harry Potter elhozza ugyanazt az élményt. 

 

Dobble társasjáték

 

Persze a Dobble-családon kívül is van rengeteg jó gyorsasági társasjáték. A Nem én voltam! hihetetlen gyorsasággal vonzza be a kisebb korosztálytól az összes játékost, de mégis az egyetemisták körében örvend a legnagyobb népszerűségnek. Igaz, legtöbben csak a kakilós játékként hivatkoznak rá, de cserébe az egyik legnépszerűbb és legaranyosabb gyorsasági memóriajáték, ami biztosan minden lakótársnak tetszeni fog. Ha pedig ezek után sem elég, hogy szétcsapkodtátok egymás kezét, a Gobbit lehet számotokra a hab a tortán. Amint meg tudjátok enni valaki másnak a lapját, oda kell csapnotok, neki pedig meg kell védenie ugyanezzel a mozdulattal. A kérdés csak az, hogy ki lesz a gyorsabb?

 

Nem én voltam! társasjáték

 

 

Szurkálódás felsőfokon

 

Persze nem csak a gyorsasággal lehet versenyezni. Legszebb öröm a káröröm, ahogy a mondás tartja, és ez velünk társasjátékosokkal sincs máshogy. A blöffölős és egymással kiszúrós játékok is remek választásnak számítanak a lakótársakkal. A már elterjedt és népszerű Csótánypóker, valamint a vadonatúj megjelenésű és magyar fejlesztésű Spicy mind remek választások, ha tesztelgetni akarjátok egymás pókerarcát. A Csótánypókerben megpróbálsz megszabadulni a lapjaidtól úgy, hogy továbbadsz egyet a melletted ülőnek és rámondasz egy állatot, amit a társad vagy elhisz, vagy nem. Attól függően, hogy a tippje igaz volt-e, a lap hozzákerül, vagy marad előtted. A Spicy-ban egyszerre kell mondanunk egy fűszert a letett lapunkról, valamint egy számot. A játékostársaid vagy folytathatják a sor letételét egy nagyobb értékű, de ugyanolyan fűszer lappal, vagy kihívást indítanak feléd, hogy blöffölsz. A kártya felfedése után a nyertes megkapja középről az egész paklit, ami a játék végén közelebb juttatja őt a győzelemhez.

 

Spicy társasjáték

 

Bár a blöffölgetéssel is az őrületbe lehet egymást kergetni, azonban, ha igazán arra mentek, hogy egy olyan társasjátékot vegyetek elő, amiben a legtöbbet szurkálódhattok, mégis egyszerű, akkor a Robbanó cicák egy tökéletes választás. A játékban az a célotok, hogy minden társatok előbb robbanjon fel, mint ti, és ezzel megnyerjétek a játékot. Persze ehhez ti is könnyen hozzájárulhattok, hiszen el tudtok egymástól lapot venni, kijátszhattok támadásokat vagy a kártyák megkeverésével nehezíthetitek meg társaitok dolgát. De a végén akkor is szépen sorban elkezdenek robbanni azok a cicák.

 

Robbanó cicák társasjáték

 

 

Csapatban az erő

 

Miután 20 perc után megtaláltátok ki a leggyorsabb játékos az asztalnál, és utána kellőképp ki is szúrtatok vele, egy-két csapatjátékkal is érdemes folytatni a partit. A szabályaik továbbra is egyszerűek, és így talán még mindig lesz kedvetek együtt játszani a szobatársakkal, mielőtt visszamentek a mindennapi teendőitekhez. A Fedőnevek és a Fedőnevek képekkel mondhatni ugyanazokkal a szabályokkal rendelkeznek, csupán annyi a különbség köztük, hogy az egyikben szavak vannak, míg a másikban képek. Ha 4en vagytok lakótársak ezek a társasjátékok hamar a kedvenceitekké válhatnak, hiszen egyszerre dolgoztok össze a csapattársatokkal, és versenyeztek a másik csapattal. Szépen nyugodtan végig-gondoljátok, melyik lapok tartoznak hozzátok, majd a megfelelő szóval megpróbáljátok eljuttatni az információt, az általatok megadott számmal pedig, hogy hány kártyát is kell keresnetek. Amelyik csapat először megtalálja a saját lapjait, megnyeri a játékot.

 

Fedőnevek társasjáték

 

Sokban hasonlít, de már több gondolkodást – és a másik csapatra odafigyelést – igényel a Kódfejtő társasjáték, amihez szintén 4 játékos szükséges, de az egyik legokosabb asszociációs csapatjátékot ismerhetitek meg benne. Ha pedig ezt a sok versenyt le akarjátok vezetni egy könnyed szóasszociációs társasjátékkal akkor a 2019-es Év Társasjátéka Díj nyertese az, ami nektek kell, ez pedig nem más, mint a Csak egy. Ahogy a címben is áll, csupán egy szó leírásával vezethetitek rá játékostársatokat arra, hogy mi az a szó, amit ki kell találnia. Az egyetlen fontos szempont, hogy nehogy többen is ugyanazt a szót írjátok.

 

Csak egy társasjáték

 

 

A mozgás öröme

 

Ezek után már csak egy kis napzáró mozgás kellhet, hogy utána nyugodtan menjen mindenki a dolgára. Erre pedig mi sem alkalmasabb, mint a Jógi. És még jól is érezhetitek magatokat, miközben a világ leglehetetlenebb pózaiban próbáltok meg megmaradni, hogy ne ti veszítsétek el a játékot. Lapokat a fej tetejére és a fületek mögé, lábaitok legyenek keresztben a plafon felé nézve, és a kézfejetek legyen a vállatokkal egy magasságban.

 

Jógi társasjáték

 

Természetesen nem csak egy alkalomra és nem csak ezeket a játékokat ajánljuk, de ha lakótársaitokkal úgy érzitek, kell valami új program, mielőtt egymás idegeire mentek, ezekre a társasjátékokra már nyugodtan támaszkodhattok. Ezekben az időkben a közös társasozás az egyik legjobb választás, úgy, hogy ki sem kell otthonról mozdulni. 

Én már itthon társasozok. És ti?

Joni