A díj odaítéléséről nem csak a szakmai zsűri dönt, a rendezvény látogatói, a játékosok is szavazhatnak, így ez legalább annyira közönségdíj, mint a szakma elismerése. Lássuk hát néhány érdekesebb kategória nyerteseit!
Legjobb társasjáték: Ankh Morpork
A nagyon sok gyakorlott társasjátékos által kedvelt Martin Wallace legújabb játéka, mely az egyik legnépszerűbb fantasy író, Terry Pratchett Korongvilág-regényein alapul. A kiállítás látogatóinak még csak kipróbálni volt lehetőségük ezt a játékot, megjelenni csak ősszel fog. A játékosok Ankh Morpork uralmáért folytatnak harcot, mindannyian titkos szereppel és győzelmi feltételekkel, így soha nem tudható pontosan, hogy kinek mik a céljai, és hol kell keresztbe tennünk nekik. Izgalmas, bár Wallace-tól kissé szokatlannak tűnő háttér. A játék grafikáiért Korongvilág eredeti illusztrátora, Paul Kidby felel.
Legjobb absztrakt játék: Cubulus
A francia Gigamic kiadó egyik újdonsága ez a 2-3 fővel játszható térbeli logikai játék. A játékosok a saját színű golyóikból próbálnak a kockarács valamelyik oldalán négyzetet kialakítani úgy, hogy vagy betesznek a rácsba egy golyót (ezzel akár el is tolhatnak egy vagy két, már bent lévő golyót, de csak úgy, hogy azok ki ne kerüljenek a kockából), vagy a három golyóból álló sorok sorrendjén alakíthatnak. A folyamatosan alakuló pálya mellett a cél elérése gondos tervezést, és jónéhány lépésre való előrelátást igényel!
Legjobb kártyajáték: Braggart
Ez a játék a manapság egyre divatosabb "mesélős" játékok közé tartozik, vagyis a játékélmény leginkább a játékosok képzelőerején múlik. Ebben a játékban az a cél, hogy (a kezünkből kijátszott kártyák által alakított) történeteink alapján társaink, hallgatóságunk elhiggye, hogy hatalmas hősök vagyunk - akkor is, ha ez egyáltalán nem igaz. Ez a nagyotmondás, a lódítás, a jól felépített mesék játéka, és főként nagyobb társaságokban remek szórakozás lehet.
Legjobb családi játék: KingBrick
Ez a játék a legjobb példa arra, hogy a játékosok nem csak a legnagyobb kiadók játékait értékelik. A KingBrick ugyanis a szerző, Oliver Sibthorpe kiadásában jelent meg, nem áll mögötte egyetlen profi kiadó sem. A játék főleg az ügyességre épít, ugyanis a különböző kockákat úgy kell pöckölgetni a pályán, hogy az ellenfél királyát kiüssük, és a sajátunkat megvédjük. A különböző kockák, mint a sakkban, különböző képességekkel rendelkeznek, és a feladatuk az, hogy a királyt védjék. Valóban egy könnyed családi játékról van tehát szó!