Webáruházunkban sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk a weboldalhasználatra vonatkozó adataidat, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket te adtál meg számukra vagy az általad használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

Kellemes csónakázás vagy vadvízi evezés?

Végtelen folyó egy rendkívül kedves társasjáték, ami azonban számos indulatot is gerjeszthet. A történet szerint három varázslótanonc elindul, hogy bebizonyítsák rátermettségüket. Útjuk során sárkányokkal, szellemekkel, patkányokkal, pókokkal és csúszómászókkal akadnak össze, azonban ahhoz, hogy elérjék céljukat a végtelen folyón kell utazniuk. Itt kezdődnek a bonyodalmak…

 

Előkészületek

A játékot alapvetően maximum négyen játszhatják, de be kell látni, hogy van az a szituáció, amikor a játék öt-hat főnél is szórakoztató. Az előkészületek nagyon egyszerűek, hiszen csupán egy kemény és szilárd felületre kell helyezni a golyókkal ellátott táblát. Fontos, hogy ne próbáljunk szőnyegen vagy egyéb textilen játszani, mert olyankor a varázslótanoncokat mozgató golyók nem szuperálnak a legjobban.

Indulhat a menet!

A Végtelen folyó lényege, hogy a lapkánkon szereplő tanoncot eljutassuk a képen látható helyszínre. Ehhez azonban nem a bábukat kell mozgatni, hanem a táblát. A célt akkor érjük el, ha a varázslótanonc az adott területen látható két szikla közé érkezik. Ekkor a következő játékos következik. Persze mindez egyszerűnek tűnik, és alapvetően rengeteg időnk van, hogy kikísérletezzük, mikor merre kell tolni a táblát. Ráadásul, ha addig nyújtózunk, amíg az asztalunk már nem ér, akkor a táblát fel lehet emelni, és áthelyezni az asztal egyik közelebbi részére, majd újra kezdődhet a tologatás. Tehát időnk van, területünk van, ám ebben a pillanatban már össze is rezzenünk, mert egy másik játékos felordít: STOP! A kiáltásnak végzetes jelentése van: a nagy csúszkálás során nem figyeltünk arra, hogy egy másik (vagy akár az azonos) varázslótanonc elérte azt a célt, amely a másik játékos lapkáján szerepel. Ekkor fejet hajtva el kell kullognunk: a következő játékoson a sor.

Itt van tehát a játék első kihívása: mindig figyelni kell arra, hogy ne bénázzunk túl sokat, hanem a lehető legrövidebb úton jutassuk el a varázslótanoncot a célba. Persze könnyű ezt mondani annak a játékosnak, akinek a cél a tábla másik oldalán van…

A Végtelen folyó lapkakészletében találhatunk néhány egészen különleges darabot is. Ezeken a kép sarkában három (piros, sárga, kék) varázslósipkát láthatunk. Amikor a képen látható kombinációt megvalósítjuk, tehát eljuttatjuk a kék sapkás varázslót a szellemek területére, a kártya másodlagos szerepe lép életbe: minden varázslótanonc visszakerül az eredeti helyére. Így ha a melletted ülő már tűkön ül, hiszen csupán egy pöccintésre van a céljától, egyből összeomlik, hiszen kezdheti elölről a harcot a folyóval.

Növeljük az izgalomszintet!

Az alapjáték által gerjesztett indulatok és izgalmak egy dobókocka segítségével emelhetők csúcsra! A lényeg ugyanaz: juttassátok el a tanoncot a céljához, de itt már sokkal gyorsabbnak kell lennetek. Amíg az egyikőtök küzd a folyó kiszámíthatatlanságával, addig egy másik játékos a kocka segítségével számolja az időt. Az ő feladata, hogy addig dobjon a kockával, míg ki nem jön az 1-es, majd a 2-es, majd a 3-as. Ha kidobta a számokat, akkor az idő lejárt, a következő játékos kapja meg a lehetőséget. Mindeközben persze a kockadobó játékos dolga is egyre nehezebb, hiszen a számok mellett figyelnie kell arra is, hogy hátha az egyik tanonc eljut az ő lapkáján szereplő helyszínre. Ezzel a módszerrel a játék sokkal pörgősebbé válik.

Na de ki lesz a nyertes?

Ha sikerült megvalósítani a lapkán szereplő kombinációt, akkor azt a lapkát képpel felfelé magunk elé kell helyezni, és húzni egy következőt, melyet a többi játékosnak nem szabad látnia. A játékszabály szerint az nyer, akinek először gyűlik össze hat lapka, azaz aki hatszor teljesíti a lapkán megadott kombinációkat. Ez a szabály azonban teljesen elfeledhető, hiszen ha egyszer 56 lapka áll rendelkezésünkre, akkor miért állnánk meg hatnál? Nyugodtan folytassátok a játékot, és amikor elfogynak a lapkák, akkor számoljátok meg, hogy kinek mennyi van – a legtöbb nyer.

Összességében

A Végtelen folyó a maga bájos rajzaival egy nagyon kedves és szórakoztató társasjáték. Abszolút különlegessé és egyedivé teszi, hogy nem a bábukat, hanem a pályát kell mozgatni. Az alapjátékot a fiatalabb korosztálynak ajánljuk, azonban a pörgősebb baráti társasághoz, ahol már több az idősebb játékos, sokkal jobban illik a dobókockás verzió.

Dóczi Ildikó