Webáruházunkban sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk a weboldalhasználatra vonatkozó adataidat, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket te adtál meg számukra vagy az általad használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

Korinthosz Társasjáték - Kufárok kockázatos kecskekereskedeleme

Korinthosz Társasjáték - Kufárok kockázatos kecskekereskedeleme

Dobva ír a szerencse

roll & write (dobó-író) játékokról meséltünk már egy kicsit a Köszöntünk… álmaid városában bemutatásakor, és említettük, hogy a fejlesztők nagyban dolgoznak a friss piaci trend meglovaglásán. Egyre gyakrabban hangzik fel egy szabálykönyvben az az instrukció, hogy osszunk ki mindenkinek egy tollat vagy ceruzát!

 

Aki kihagyta volna az előző erről szóló cikkünket, a roll & write játékok egyik alapvető jellemzője az, hogy a visszavonhatatlan döntések meghozatalára fektetik a hangsúlyt, mivel a játékosok egy blokkból kitépett pontozólapra firkantják az adott kör (legtöbbször dobókockával kidobott) végkimenetelét! Lehet, hogy csak zsigeri ösztön, de a papírra vetéstől hirtelen minden lépés jóval izgalmasabbá válik. Itt nincs visszatáncolás, ha hibát vétettünk, az bizony ott fog virítani a lapunkon a játék végéig.

 Korinthosz társasjáték

Kell-e kegyednek kereskedelmi kecske?

Korinthoszban egyszerre négy játékos birkózhat meg a kereskedelem csataterén, hogy kiderítsék, ki is az ókori mediterrán térség legjobb kereskedője! Minden körben egyre csak jön az új áru, és az összes játékosnak döntenie kell, hogy ezekkel épp miféle módon kívánja fejleszteni a kereskedelmi hálózatát.

A játékban körönként hat terméktípus érkezik Korinthosz kikötőjébe, de ezeknek a pontos mennyiségét a soron következő játékos dobja ki kilenc dobókocka segítségével! Ez a dobókockákkal zsúfolt kikötő a Korinthosz legfontosabb alkatrésze. Az ide helyezett kockák az értéküktől függően lesznek kiosztva a hat sáv valamelyikére.

A legmagasabb értékkel rendelkező kockákat a tábla tetejére, a „pénz” sávra kell helyezni, míg többi kocka növekvő sorrendben a tábla legaljáról, a „kecske” sávról indulva kerül a táblára. Így, bár a pénz és kecske garantált, a további termékek egyre ritkábban kerülnek elő, hiszen piramis-módra a legfelső, narancs-színű termék csak akkor kerül a piacra, ha már az összes alatta lévő termékhez is jutott kocka.

Korinthosz társasjáték

 

Ha felkeltettük az érdeklődésed, a cikk folytatását elérheted itt, a játék részletes leírásában, illetve a játékról készült szabálymagyarázó videónkat itt találod.