1. A társasjátékozás manapság egyre népszerűbb szabadidő eltöltései forma nem csak a gyerekek, hanem a felnőttek körében is. Ideális felnőtteknek ajánlott társasjátékok a Quadropolis, a 7 Csoda társasjáték család, az Everdell – Az Örökfa árnyékában vagy az idén megjelent Aeon’s End Legcay – Történetek a világvége utánról. Az idei, vírussal terhelt évben egyre többen választották a társasjátékozást hobbiként és meg is tetszett nekik: a Pandemicben – és a kiegészítői segítségével, Pengeélen és A labor – legyőzhetitek a vírust.
2. A modern társasjátékok számos képességet, készséget fejlesztenek, ezzel segítve az embereknek megőrizni a mentális frissességüket, a fiatalságukat egy életen át. A modern társasjátékok mindegyike fejleszti a kompetenciákat, közöttük a játékosságot Csak néhány példa: Cortex Challenge – IQ Party gyerek és felnőtt verziói, Combo Color, Gépregény, Sütisuli.
3. A modern társasjátékok rendkívül változatosak tematikájukban, a játékmenetükben, nehézségükben, abban, hogy hány főre ideálisak, játékidőben, így bárki számára könnyedén megtalálhatjuk köztük az ideális ajándékot. (egyszerű játék a Kingdomino, összetett a Brass: Birmingham, vagy a Köszöntünk… álmaid városában, ami 1–100 fővel játszható, míg a Jaipur, vagy a Tea 2 főre kifejezetten kétfős)
4. A kooperatív társasjátékok elsimítják a családon belüli feszültséget azáltal, hogy az együttműködésen alapulnak. A játék során nem egymást, hanem magát a játékot kell legyőzni, közösen: Csak egy, Titkos szavak, Kapcsolj! – A Föld körül, Azután, Az utolsó erőd.
5. A szabadulószobák élményéről sem kell lemondani a vírus árnyékában egy szabadulószobás társasjáték ajándék ajándékozásával ezt az örömet is megszerezhetjük szeretteinknek (pl. Unlock! – sorozat, a zsebre vágható Szabadulópaklik sorozat)
6. Még a Z generáció is meggyőzhető az applikáció–vezérelt társasjátékokkal: Bűnügyi krónikák, vagy a közeljövőben megjelenő Bűnügyi Krónikák: 1400* is jó választás, továbbá az Unlock – Különös kalandok* is. De közülük biztosan sokan örülnének egy Small World of Warcraftnak is, amely ugyan nem applikációvezérelt, de benne a számítógépes játékokból jól ismert fantasy univerzum népeivel lehet találkozni.
7. Ha a megajándékozott szeret olvasni, ideális választás lehet a Plüssmesék vagy a T.I.M.E Stories sorozat. Ha szereti a képregényeket, tökéletes ajándék egy a Képregényes kalandok közül: felnőtteknek a Fogságban, gyerekeknek a Hókusz&Pókusz. Ha krimikért rajong, a Mysterium vagy a vadonatúj Túlvilági történetek, a Bűnjelek – gyilkosság Hongkongban biztos tippek. Ha szívesen lapozgat képzőművészeti albumokat, a művészien szép Azul sorozat bármely tagját érdemes neki ajándékozni, például a legújabbat, az Azul: A királyi pavilon-t. Ha az illető általában szakácskönyveket olvasgat, receptoldalakat böngészik, akkor is van társasjátékos ajándék megoldás: Nyerőleves – Instant kártyajáték, Kapcsolj! – Konyhaművészet, Spicy, Cica pizza, taco, gida, sajt. Harry Potter könyv rajongóknak biztos befutó a Dobble Harry Potter, a Bogyó Babóca kedvelőknek pedig a Dobble Bogyó és Babóca.
8. Szeretnél mosolyt csalni az arcára? Szeretnél egy kis jókedvet adni ajándékba? A közkedvelt sárga színű Dobble, a Nem én voltam! a Jógi Guru, az Unikornisok – A rémes ménes, vagy a Burritóhajító mind-mind ideális választás.
9. Szeretnéd, hogy a karácsonyi ebédek után beinduljon egy jó beszélgetés? Az Igen?, illetve az Igen? és…, valamint a Sztorikockák biztosan segítségedre lesznek. A Hullámhossz, a The Mind – Extrém, a Robotok pedig segítenek az ünnepi rohanást követő egymásra hangolódásban.
10. Ha a megajándékozott szokott társasjátékozni, de unja már a Monopoly-t, ajánljuk, hogy próbálja csak ki a Concept felnőtt vagy gyerekverzióját, a Concept Kids: Állatok-et, az Álomházat, a Kingdominot vagy a Vidámparkot!
Mindenki számára van ideális társasjáték!
*Nem garantálható, hogy beérkezik karácsonyra,